Cryopoland > Suchy lód na halloween

Suchy lód i jego właściwości

Suchy lód jest otrzymywany w procesie rozprężania ciekłego dwutlenku węgla pod ciśnieniem atmosferycznym, co powoduje, że zmienia się on stopniowo w gaz, a także w formę stałą, z której formowane są bloki, plastry lub granulaty, w zależności od tego, do czego jest nam potrzebny. Warto wiedzieć, że jedną z najistotniejszych zalet suchego lodu, jest jego naturalne pochodzenie, a także bezpieczeństwo dla środowiska, jak i dla zdrowia. Dodatkowo nie posiada smaku, jest bezwonny i niepalny. Warto wspomnieć, że sublimuje; zmienia się ze stanu stałego w stan lotny, dzięki czemu nie pozostawia po sobie osadu czy wody, jak np. klasyczny lód wodny.

Suchy lód jako efektowna dekoracja mrocznej mgły

Jeśli podczas przyjęcia halloweenowego, chcesz stworzyć odpowiednio mroczny, tajemniczy klimat, z dreszczykiem emocji, to z pewnością efekt mgły spełni Twoje oczekiwania i pozostanie na długo w pamięci Twoich znajomych. Aby stworzyć taki efekt, wystarczy do naczynia nalać gorącej wody i dodać kilka kawałków suchego lodu co 5- 10 minut. Im cieplejsza woda, tym większe kłęby dymu, które będą unosić się przy powierzchni ziemi, tworząc klimat mrocznej krainy, prosto z horrorów.

Dymiące upiorne drinki i kociołek wiedźmy

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo gości, a także wygodę używania suchego lodu, posiadamy w ofercie specjalne kieliszki oraz mieszadełka, dzięki którym możesz bez obaw stworzyć niepowtarzalne, efektowne drinki oraz np. ,,kociołek wiedźmy” z ponczem. Wystarczy, że do drinków użyjesz mieszadełka, w którym umieścisz suchy lód i gotowe, możesz cieszyć się tajemniczym drinkiem, wyglądającym jak magiczny eliksir z komnaty czarnoksiężnika. Dodatkowo używając naszych kieliszków z podwójnym dnem, przygotujesz idealnie schłodzone shoty.

Z pewnością zaskoczysz znajomych, podając „kociołek wiedźmy’’ z dymiącym ponczem, wystarczy, że do tego efektu użyjesz naszej klatki do suchego lodu. Tak efektownie podany napój z pewnością zdobędzie aprobatę wśród znajomych i będzie główną atrakcją wieczoru, a dym wydobywający się z kociołka, będzie wyglądał jak magiczny napar przygotowany przez złą czarownicę, która pragnie zamienić księcia w żabę.

Upiorne unoszące się w powietrzu bańki z dymem

Kolejnym hitem wieczoru z pewnością mogą stad się bańki mydlane, z umieszczonym w środku dymem. Nada to pomieszczeniu magii, dzięki której goście przeniosą się w świat magicznej krainy pełnej tajemnicy. Bańki z dymem staną się idealnym tłem do zdjęć, dzięki czemu będą one niepowtarzalne i oryginalne. Idealnie będą komponować się z przebraniami gości. Dodadzą realistycznego efektu grozy.

Popularna dynia, a suchy lód

W tym wypadku efekt będzie również niesamowity. Wystarczy, że przygotujesz upiornie powycinaną dynie z wielkim uśmiechem, umieścisz w niej światło oraz naczynie z gorącą wodą, do którego wrzucisz bloczki suchego lodu i efekt łał gotowy. To idealna propozycja na dekorację, a dym wydobywający się z dyni, nada klimatu pomieszczeniu. Z pewnością goście, dzięki temu przeniosą się w klimat dreszczyku grozy.

Pokaz laserów w towarzystwie suchego lodu

Ciekawym połączeniem, zapewniającym gwóźdź programu Twojej imprezy jest również pokaz laserów, w towarzystwie suchego lodu. Kolorowe lasery, czyli gra świateł idealnie będzie komponować się na tle kłębów dymu. Pozwoli Ci to na stworzenie mrocznej historii, a takie połączenie z pewnością zachwyci znajomych i poczują się jak podczas mrocznego spektaklu. Taka noc halloween, na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Zabawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych zasad bezpiecznego korzystania z suchego lodu jest fakt, że nie można go połykać pod żadną postacią, dlatego warto skorzystać z naszej oferty akcesoriów mieszadełek, kieliszków, czy klatek, aby suchy lód nie przedostał się do napojów. Pamiętaj, żeby nie dotykać suchego lodu gołymi rękami, gdyż jego

temperatura wynosi – 78 stopni, co może spowodować poważne oparzenie skóry. Warto zamawiać produkt tylko od sprawdzonych dostawców, którzy dostarczą go w określonym czasie oraz profesjonalnie zapakowany, bez przemysłowych zanieczyszczeń mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dzięki temu będziesz mógł go wykorzystać w stu procentach. Suchy lód to jednak mimo wszystko bezpieczny produkt, a jeśli istnieją jeszcze jakieś wątpliwości to warto skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy chętnie udzielą dodatkowych informacji.

Podsumowanie

Teraz z pewnością już wiesz więcej na temat wykorzystania suchego lodu, bezpiecznego korzystania, dzięki naszym akcesoriom. Reszta zależy od Ciebie i od Twojej wyobraźni, jak wykorzystasz potencjał tego niezwykłego produktu. Z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, że możliwość wykorzystania go jest bardzo szeroka, a efekt szalenie zaskakujący. Suchy lód można używać również podczas innych imprez okolicznościowych, takich jest wesela, przyjęcia urodzinowe i firmowe. Znajduje także zastosowanie w przemyśle gastronomicznym, a także w wielu innych dziedzinach.
Więcej ozastosowaniu suchego lodu na hallowen dowiecie się z artykułu: Suchy lód na halloween

Potrzebujesz technologii opartych na suchym lodzie? Jesteśmy w niej ekspertami!