Cryopoland > Services > Dostawy suchego lodu

JAKIEGO RODZAJU SUCHY LÓD DOSTARCZAMY?

Granulat 3mm

z wyglądu przypomina małe sople. Charakteryzuje się zmienną długością oraz średnicą 3mm. Twarde granulki cechują się zwiększoną gęstością, w związku z czym doskonale nadają się do czyszczenia suchym lodem

cold jet cj40

Urządzenia wykorzystujące 3mm pelet

suchy-lod-graulat

Granulat 16mm

z wyglądu przypomina duże sople. Charakteryzuje się zmienną długością oraz średnicą 16 mm. Granulat standardowy – dostarczany w izotermicznych kontenerach o ładowności: 120 kg, 200 kg, 400 kg oraz 520 kg

Urządzenia produkujace pelet 16mm

suchy-lod-blok

Bloki suchego lodu

bloki z racji swojej zbitej struktury są najbardziej trwałą formą suchego lodu produkowaną w naszych zakładach. Dostarczane są w różnych rozmiarach (dł. x szer. x  wys.) w zależności od życzenia klienta i pakowane luzem do kontenerów izotermicznych.

Urządzenia korzystające z bloków suchego lodu

plasterlodowy-330x130

Plastry suchego lodu

plastry suchego lodu są najczęściej wykorzystywane są w przemyśle spożywczym.  Dzięki swojej zbitej strukturze oraz praktycznemu opakowaniu z foli PE są znacznie bezpieczniejsze dla użytkownika końcowego.

Kontenery chłodzące wykorzystujące plastry lodu

DOSTAWY SUCHEGO LODU REALIZOWANE NA CZAS

suchy-lod-plastry-produkcja

Dostawy suchego lodu realizujemy na terenie całej polski. W CRYOPOLAND dbamy o najwyższą jakość produkcji a także jego przechowywania. Wszystkie nasze placówki spełniają normy zgodne z ISO 9001; ISO 14001 oraz OHSAS 18001 potwierdzone certyfikatem LLoyd’s register. Obecnie zdolności produkcyjne firmy wynoszą ponad 1500kg/h co pozwala na dostawy suchego lodu dla najbardziej ambitnych projektów a także  pozwala zabezpieczyć dostawy w przypadku wystąpienia awarii.

Jesteś zainteresowany ofertą dostaw suchego lodu w ilościach hurtowych?

Wypełnij formularz kontaktowy lub skontaktuj się telefonicznie.

kontener-suchy-lod-pelny

Potrzebujesz suchy lód w ilościach detalicznych? Zamów go kurierem.

Odwiedź nasz sklep internetowy.

suchy-lod-detal

Jak przebiega proces produkcji w naszych zakładach?

Materiałem wyjściowym do produkcji suchego lodu jest ciekły dwutlenek węgla, który jest całkowicie naturalnym produktem powstającym przy produkcji amoniaku. Przed skropleniem dwutlenek węgla poddawany jest procesom uszlachetniania w kolumnach rektyfikacyjnych gdzie doprowadzany jest do czystości 99,98%. Metoda stosowana w urządzeniach do wytwarzania suchego lodu przekształca płynny dwutlenek węgla w śnieg, który jest następnie kompresowany i wyciskany przez małe otwory lub też jest prasowany do bloków lub plastrów. Kontrola procesu pozwala na osiągnięcie jednakowej wielkości granulek, bloków i plastrów przy równoczesnym zachowaniu norm środowiskowych zezwalających na dodawanie suchego lodu jako dodatku spożywczego E290. Najważniejszymi czynnikami obniżającymi jakość lodu jest wilgotność i temperatura otoczenia, dlatego tak ważne jest, aby suchy lód przechowywać w specjalnych kontenerach zapewniających odpowiednią izolację. Dzięki temu może on zachować swoją wysoką jakość nawet do kilku dni po produkcji.

 

JAK PRZECHOWUJEMY I TRANSPORTUJEMY SUCHY LÓD?

Granulat suchego lodu jest przechowywany i transportowany w termosach lub pojemnikach styropianowych przystosowanych specjalnie do tego celu. Sublimacja (strata) suchego lodu w termosie wynosi zaledwie około 4 % na dobę, w pojemnikach styropianowych natomiast sublimacja waha się pomiędzy 25% – 35 % na dobę.

Szybkość sublimacji jest zależna od wielu czynników takich jak: ilość suchego lodu w pojemniku, wilgotność powietrza, temperatura otoczenia oraz ciśnienie atmosferyczne. Termosy wyposażone są dodatkowo w zawór bezpieczeństwa, który uwalnia nadmiar wydzielonego gazu, co zapobiega dekompresji.

Cryopoland posiada własny transport, który dostarcza suchy lód przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dla odbiorców z województwa Śląskiego, Małopolskiego, Opolskiego możliwa jest dostawa świeżego lodu w dniu jego zamówienia.

Gdzie zlokalizowane są zakłady CRYOPOLAND?

Potrzebujesz technologii opartych na suchym lodzie? Jesteśmy w niej ekspertami!