Cryopoland > Suchy lód w bankach krwi

Zastosowanie suchego lodu w bankach krwi

Jakie zastosowanie ma suchy lód używany w bankach krwi?

Banki krwi potrzebują suchego lodu, aby utrzymać krew w temperaturze, w której można ją bezpiecznie przechowywać. Wielu ludzi ofiaruje krew wielokrotnie w ciągu roku w ramach zbiórki krwi. Jednak dawca nie zawsze zastanawia się nad tym, jak ich darowizna dostaje się z punktu A do punktu B. Jedną z najważniejszych rzeczy, gdy transportuje się krew do banków krwi, jest utrzymanie jej w odpowiedniej temperaturze , aby pozostała użyteczna i świeża, gdy jest pilnie potrzebna. Temperatura jest największą zmienną jeśli chodzi o zarządzanie próbkami.

Znaczenie niskiej temperatury przy próbkach krwi

Temperatura jak wspomniano powyżej, jest najważniejszą częścią przechowywania próbek, aby pozostały w dobrym stanie. Zarówno odpowiednia temperatura podczas transportu jak i w trakcie długoterminowego przechowywania krwi, mają wpływ na jakość i użyteczność próbek.

Próbki surowicy wymagają temperatury otoczenia lub temperatury pokojowej w celu utworzenia zakrzepów. Stabilność białek w próbkach krwi i aktywność enzymatyczna, również wymagają utrzymania właściwej temperatury. Suchy lód jest doskonałym narzędziem dla banków krwi i środowisk medycznych, które starają się zachować zimno próbek podczas transportu i obsługi. Suchy lód zapewnia, że krew posiada taką temperaturą, która jest odpowiednia dla maksymalnej użyteczności.

Optymalne warunki dla próbek krwi

Długookresowa temperatura przechowywania próbek krwi w bankach krwi powinna wynosić co najmniej -80 stopni Celsjusza. Suchy lód jest doskonałym narzędziem do utrzymywania krwi w bardzo zimnej temperaturze, zwłaszcza gdy jest odpowiednio używany i monitorowany. Ważne jest ograniczenie liczby cykli zamrażania, w przeciwnym razie próbka znacznie spadnie pod względem jakości. Podczas transportu próbek szczególne znaczenie ma utrzymanie odpowiedniej temperatury. Próbki surowicy i osocza powinny być pakowane w suchym lodzie na czas trwania podróży, niezależnie od tego, czy jest to krótka podróż, czy podróż po mieście do innego szpitala. Próbki, które zostaną rozmrożone nie są użyteczne, dlatego należy przewidzieć potencjalne opóźnienia w dostarczeniu.

Szukasz nowej drogi do przechowywania próbek?

Cryopoland jest największym producentem suchego. Nasz suchy lód jest świeży i dostarczany bezpośrednio do Twoich drzwi. Z przyjemnością pomożemy Ci ustalić najlepszy sposób na zachowanie próbek w odpowiedniej temperaturze, niezależnie od tego, czy są to próbki krwi, czy po prostu niektóre świeże produkty.

Potrzebujesz technologii opartych na suchym lodzie? Jesteśmy w niej ekspertami!